przewodnicy miejscy i terenowi

W warszawie

na mazowszu

dla dzieci

kontakt

o nas

Trasa podstawowa - Ogród Łazienkowski, Trakt Królewski oraz Stare Miasto

propozycje do programu

oprowadzania grup

dla najmłodszych

Pałac w Wilanowie

Żródło: NAC, domena publiczna

Żródło: Biblioteka Narodowa, domena publiczna

Żródło: NAC, domena publiczna

Łazienki Królewskie

 

Skąd wzięła się nazwa Łazienek? Dlaczego tak dużo tu starożytnych posągów? Gdzie możemy usłyszeć grzmoty, nawet jeśli nie zbiera się na burzę? Skąd wzięły się tu pawie? Tego wszystkiego dowiemy się podczas spaceru po przepięknym Parku Łazienkowskim.

 

Zwiedzamy: Pałac Myślewicki, Podchorążówka, Amfiteatr, Pałac na Wyspie, Pomnik Jana III Sobieskiego, Trou Madame, Biały Domek, Wodozbiór, Stara Pomarańczarnia, Pomnik Chopina

 

UWAGA: Wszystkie obiekty zwiedzamy z zewnątrz. Na indywidualne życzenie klienta istnieje możliwość zwiedzania wnętrz. Dodatkowo płatne są wówczas bilety wstępu do poszczególnych obiektów.

 

Przejazd Traktem Królewskim

 

Trakt Królewski to bardzo reprezentacyjna część miasta, fragment dawnego traktu, którego początkowy fragment łączył Starą Warszawę z letnią rezydencją króla Stanisława Augusta – Łazienkami Królewskimi.  Podczas przejażdżki tym urokliwym fragmentem miasta, będziemy mieli okazję zobaczyć  szereg najważniejszych w mieście budynków i miejsc, takich jak:

- przepiękne kościoły: św. Anny, Wizytek, Karmelitów, św. Krzyża

- Pałac Prezydencki

- Uniwersytet Warszawski

- Pomniki znanych nam wszystkim: Prusa, Mickiewicza i Kopernika

-dzielnicę ambasad i ministerstw, czyli Aleje Ujazdowskie

Po drodze dowiemy się także, dlaczego w centrum miasta wyrosła palma? W którym kościele znajduje się serce Fryderyka Chopina? Dlaczego balkony niektórych kamienic podtrzymywane są przez rosłych siłaczy?

 

UWAGA: Trasa przejażdżki obejmuje ulice: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie do Belwederu

 

Stare Miasto

 

Kim jest postać na kolumnie? Czy w Warszawie usłyszymy hejnał? Gdzie znajduje się najwęższy dom? Dlaczego Murzynek wskoczył na kamienicę? Czemu Rynek Starego Miasta odstraszał niegdyś zapachami?

Tego i wielu innych rzeczy dowiemy się, krocząc śladami dawnych mieszkańców Warszawy. Opowiedzą nam oni także, w co się ubierali, co lubili jeść, czy mieli zwierzęta domowe i gdzie chodzili wyrzucać śmieci.

 

Zwiedzamy: Plac Zamkowy – Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski – z zewnątrz, Katedra św. Jana – z zewnątrz, kościół Jezuitów – legenda o kamiennym niedźwiedziu – z zewnątrz, Placyk Kanonia – dzwon, który spełnia marzenia, Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Krzywe Koło – legenda o Bazyliszku, Mury Obronne, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Jana Kilińskiego

 

UWAGA: Na życzenie klienta przewodnik oprowadza w stroju historycznym. Istnieje także możliwość zwiedzania wnętrz, bilety do Zamku Królewskiego i do krypt Archikatedry św. Jana są wówczas płatne dodatkowo.

 

 

Bajki i legendy warszawskie

Żródło: NAC, domena publiczna

Żródło: NAC, domena publiczna

Pałac w Wilanowie i Ogrody Wilanowskie

 

Skąd wzięła się nazwa Wilanów? Jakie ważne wydarzenia przedstawione są na fasadach pałacowych? Do kogo król Jan III Sobieski pisał listy miłosne? Jakie zwierzątko było ulubieńcem króla? Która mieszkanka pałacu uwielbiała zażywać kąpieli?

 

Zwiedzamy ogrody oraz wnętrza pałacowe: Sypialnię Króla, Sypialnię Królowej, Antykamerę Króla i Królowej, Sień Wielką, Galerie Północną i Południową, Gabinet Etruski, Galerię Obrazów Zwaną Muzeum, Gabinet z Papugą, Pokój Cichy

 

UWAGA: Na życzenie klienta istnieje możliwość zwiedzania samych Ogrodów Wilanowskich, wówczas płatne są jedynie bilety wstępu do ogrodów.

Najmłodsi turyści uwielbiają słuchać opowieści i bajek. A szczególnie, kiedy dzieje się to w malowniczej scenerii Starego Miasta. Wówczas nasza wyobraźnia potrafi zdziałać cuda! Nagle przemawiać do nas zaczynają postaci zaklęte w kamień, a piękna pieśń Syreny odbija się echem po malowniczych fasadach kamieniczek…

 

UWAGA: Na życzenie klienta istnieje możliwość oprowadzania w stroju historycznym.

 

Podczas wycieczki usłyszymy legendy i opowieści m.in. o:

• Warsie i Sawie

• Piekiełku

• Bazyliszku

• Syrence

• Kamiennym niedźwiedziu

• Zapiecku

• Mistrzu Twardowskim

• Mieczu króla Zygmunta

• Panu Jezusie, któremu włosy rosną…

• Górze Gnojnej i ukrytej na niej skarbach

 

 

Zwiedzanie Zamku Królewskiego

 

Zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego wcale nie musi odbywać się w tradycyjny sposób. Program naszego zwiedzania został stworzony specjalnie dla dzieci,  po to, by każde z nich mogło wziąć czynny udział w poznawaniu historii tego miejsca. Każdy  z uczestników dostanie specjalne zadanie, które będzie wymagało dużej spostrzegawczości. Poznamy zapachy, jakie towarzyszyły dworowi królewskiemu, dowiemy się, gdzie i jak król jadał posiłki  i czy na spotkanie z królem mógł wybrać się każdy?

Zwiedzanie odbywa się w Apartamentach Wielkim i Prywatnym (podczas tego zwiedzania nie wchodzimy do Sal Sejmowych).

 

Po zwiedzaniu Zamku istnieje możliwość wykonania sesji zdjęciowej w koronie i pelerynie królewskiej.

UWAGA: sesja odbywa się na zewnątrz, na Placu Zamkowym.

 

Zapraszamy także na tradycyjne oprowadzanie po zamku: na wycieczkę obejmującą zwiedzanie Apartamentów Królewskich oraz Sal Sejmowych.

 

 

Zamek tkwi w szczegółach

Kontakt z właścicielem strony: info@warsawcityguide.pl

Kontakt z administratorem strony: irek@warsawcityguide.pl

This webpage is copyrighted. All visual data is not to be used elsewhere unless agreed with the owner. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Copyright , Ida Herman Travel 2016